CUPRA Born – niezrównana w miejskiej dżungli

  • Model CUPRA Born dostępny jest w dwóch wersjach – z akumulatorem o pojemności 58 lub 77 kWh, które oferują od 204 do 231 KM.
  • Adaptacyjne zawieszenie (DCC) w CUPRA Born, dzięki niemu auto płynnie dostosowuje się do każdej nierówności i zakrętu.
  • Pierwszy w 100% elektryczny model marki oferowany jest z dwoma różnymi pakietami serwisowymi – CITY oraz URBAN, które idealnie posłużą kierowcom w miastach.

Jak wynika z raportu „Polacy o dojazdach do pracy”, prawie 50% osób dojeżdża do pracy samochodem, choć wiążę się to często ze staniem w korkach i problemami z parkowaniem. Natomiast według danych z raportu TomTom Traffic Index Wrocław, Łódź i Kraków znalazły się w pierwszej dwudziestce najbardziej zakorkowanych europejskich miast w 2022 roku, a niewiele lepiej wypadły Szczecin lub Warszawa. Pojazdem, który doskonale sprawdzi się w takiej sytuacji jest bez wątpienia pierwszy w 100% elektryczny model CUPRA Born.

Wydajność i zachwycające osiągi

W pełni zeroemisyjne silniki zostały zaprojektowane w taki sposób, aby kierowca mógł wykorzystać pełen potencjał samochodu elektrycznego. Model CUPRA Born dostępny jest w dwóch wersjach – z akumulatorem o pojemności 58 lub 77 kWh, które oferują od 204 do 231 KM. Dzięki temu kierowca może liczyć na zasięg od 427 do 522 km w zależności od wybranego modelu, a według raportu Allianz auta miejskie najczęściej zużywają 12–14 kWh/100 km. Pewność podczas jazdy w miejskiej dżungli zapewnia również fakt, że CUPRA Born może być wyposażona w DCC i dokonuje podczas jazdy zmian w zawieszeniu, aby płynnie dostosować się do każdej nierówności i zakrętu.

Stworzone do miasta

Pierwszy w 100% elektryczny model barcelońskiej marki oferowany jest z dwoma pakietami serwisowymi, które przeznaczone zostały klientom eksploatującym swoje samochody głównie w mieście. Pakiet CITY dostępny jest z przebiegiem całkowitym nie wyższym niż 100 tys. km. W jego ramach kierowca ma do dyspozycji bezpłatne przeglądy, wymianę filtra pyłkowego oraz płynu hamulcowego, płyn do spryskiwaczy oraz ładowanie akumulatora przez 5 lat. Z kolei w pakiecie URBAN klienci mogą liczyć dodatkowo na mobilność zastępczą przez 10 dni na rok w razie nagłej potrzeby.

Nasze pakiety serwisowe nie tylko mogą ułatwić klientom korzystanie z pojazdów elektrycznych w przestrzeni miejskiej. Sprawią także, że poczują się pewniej, wiedząc, że ktoś troszczy się o ich wygodę i mobilność oraz że w nagłej sytuacji nie spotkają ich dodatkowe koszty – zauważa Katarzyna Dziomdziora, PR managerka marek SEAT i CUPRA.