SEAT Ateca – wygoda i bezpieczeństwo w jednym

  • System ogrzewanej przedniej szyby Climacoat, dostępny w SEAT Ateca, usuwa szron w czasie krótszym niż 3 minuty.
  • Miejski SUV wyposażony jest w elektroniczny program stabilizacji (ESP), działający poprzez monitorowanie ruchu pojazdu i interweniujący poprzez indywidualne hamowanie kół, pomagając tym samym utrzymać stabilność.
  • Z kolei podgrzewana kierownica SEAT-a Ateca zapewnia kierowcy większy komfort prowadzenia samochodu i kontrolę nad nim w mroźne, zimowe miesiące.

Dla podróżujących istotne znaczenie ma bez wątpienia komfort jazdy oraz bezpieczeństwo. Obie te cechy doskonale odzwierciedlają podstawowe wyposażenie modelu SEAT Ateca, który pomimo swojego dynamicznego i wyrazistego charakteru zaspokaja także najbardziej podstawowe potrzeby podróżujących.

Komfortu nigdy za wiele

Ogrzewana przednia szyba Climacoat, dostępna w modelu SEAT Ateca, odmraża się w czasie krótszym niż 3 minuty. Ponadto szyba odbija świecące na nią promienie słoneczne, co wiąże się z wieloma korzyściami. Udogodnienie to pozwala w okresie letnim utrzymać komfortową temperaturę wnętrza samochodu, przy równoczesnym zminimalizowaniu zużycia klimatyzacji i zredukowaniu odblasków. Z kolei podgrzewana kierownica SEAT-a Ateca zapewnia kierowcy większy komfort prowadzenia samochodu i kontrolę nad nim w mroźne, zimowe miesiące.

Wprowadzone w modelu SEAT Ateca udogodnienia dla kierowcy w znacznym stopniu poprawiają bezpieczeństwo podczas podróży oraz samopoczucie kierującego. Na to ostatnie wpływa też ambientowe oświetlenie bezpośredniego otoczenia, w ramach którego kierowca może ustawić odpowiedni odcień, adekwatny do podróży o każdej porze roku – podkreśla Katarzyna Dziomdziora, PR managerka marek SEAT i CUPRA.

Bezpieczeństwo to podstawa

Nie tylko komfort kierowcy wpływa na bezpieczeństwo podróżujących. Podstawowe wyposażenie modelu SEAT Ateca obejmuje aż 7 poduszek powietrznych: 2 przednie, 2 przednie boczne, 2 poduszki kurtynowe i 1 kolanową. Ponadto samochód wyposażony jest w 3-punktowe pasy bezpieczeństwa z przodu i z tyłu, a system przypomina o konieczności ich zapięcia. Do pozostałych systemów bezpieczeństwa, dostępnych w podstawowej wersji wyposażenia, należy m.in. tempomat z ogranicznikiem prędkości, który umożliwia utrzymanie stałej prędkości na drodze, a ogranicznik prędkości pomaga unikać przekraczania limitów prędkości.

Miejski SUV posiada również elektroniczny program stabilizacji (ESP), działający poprzez monitorowanie ruchu pojazdu i interweniujący poprzez indywidualne hamowanie kół w sytuacjach, w których auto zaczyna tracić przyczepność, pomagając tym samym utrzymać stabilność. Innymi funkcjonalnościami dostępnymi w standardzie i podnoszącymi bezpieczeństwo jest system rozpoznawania zmęczenia oraz system kontroli odstępu Front Assist z funkcją awaryjnego hamowania i funkcją ochrony pieszych. Obie opcje są oferowane we wszystkich wersjach w standardzie.